Jak stosować nasiona lnu?

Len stanowi bardzo popularny produkt spożywczy. Nie ulega wątpliwości, że słynie on z naprawdę wielu pozytywnych właściwości. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób wykorzystać nasiona lnu. Na szczęście, okazuje się, że sposobów na wykorzystanie lnu jest bardzo wiele. Każdy może więc znaleźć odpowiedni dla siebie sposób na wykorzystanie tego dobroczynnego składnika.

Z jakich właściwości słynie siemię lniane?

Siemię lniane możemy znaleźć w większości sklepów spożywczych. Jeżeli chcemy jednak zakupić siemię pochodzące z ekologicznych upraw, najlepszym rozwiązaniem może okazać się zakup siemienia w sklepie ze zdrową żywnością. Warto zaznaczyć, że wyróżnia się siemię lniane złociste oraz siemię lniane brązowe. Charakteryzują się one jednak podobnymi właściwościami, dlatego nie ma większego znaczenia to, które z nich wybierzemy.

W siemieniu lnianym znajduje się wiele cennych składników o wszechstronnym działaniu. Możemy spodziewać się działania przeciwzapalnego, a także przeciwbakteryjnego. Ponadto, siemię usprawnia trawienie i dba o korzystny wygląd naszej skóry, włosów oraz oczywiście paznokci. Okazuje się więc, że warto sięgać po nie nie tylko dla zdrowia, ale i dla urody.

Przygotuj kisiel lniany

Z siemienia lnianego, zarówno złocistego, jak i brązowego, można przygotować pełen właściwości zdrowotnych kisiel lniany. Do jego przygotowania wystarczy wykorzystać łyżkę całych nasion lnu oraz szklankę wody. Wodę należy zagotować, a po zagotowaniu, należy wsypać do niej siemię lniane. Całość należy gotować przez kilka minut, do czasu aż całość zacznie gęstnieć. Jeżeli płyn zacznie przypominać konsystencję żelu, kisiel lniany jest gotowy.

Nie każdemu odpowiada jednak smak kisielu lnianego. Na szczęście, możemy go wzbogacić, dodając do żelu lnianego owoce bądź ksylitol. Nie ulega wątpliwości, że kisiel lniany najlepiej byłoby zacząć stosować regularnie, bo w przeciwnym razie nie będzie miał on szansy skutecznie zadziałać. Kisiel warto popijać na około trzydzieści minut przed posiłkiem, najlepiej raz dziennie.

W jaki jeszcze sposób można wykorzystać len?

Len może nam posłużyć do przygotowania kisielu, ale nie tylko! Okazuje się bowiem, że te wyjątkowe nasionka znajdują wiele innych zastosowań. Możemy na przykład zdecydować się na posypanie całymi ziarnami lnu złocistego bądź brązowego dowolnego dania. Nasiona lnu pasują zarówno do dań na słodko, jak i na słono. Nie da się zaprzeczyć temu, że siemię lniane pasuje do owsianki czy kaszy jaglanej z owocami. Bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się także posypanie nasionami lnu sałatki. Nie ulega wątpliwości, że len stanowi również idealny dodatek do pieczywa.

Jeżeli więc mamy w zwyczaju samodzielne pieczenie bułek czy chleba, dodajmy do nich siemię lniane. Wzbogacimy wówczas pieczywo o szereg cennych właściwości prozdrowotnych. Ponadto, zwiększymy jego walory smakowe oraz poprawimy wygląd. Warto wykorzystywać siemię lniane na różnego rodzaju sposoby, bo wówczas będziemy mogli czerpać z pełni jego wyjątkowych właściwości.

Nasiona lnu kupisz na https://zakreconysloik.com.pl/nasiona-lnu


Udostępnij:
Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2018.
Zmiksowane.com to portal społecznościowy dla miłośników gotowania w urządzeniach wielofunkcyjnych typu Thermomix