Wynagrodzenie to nie wszystko – jak dbać o zdrowie, niezależnie od wykonywanej pracy?

Osoby zatrudnione na etacie bardzo często mają problem ze znalezieniem równowagi pomiędzy życiem zawodowym a osobistym. Coraz większa liczba osób żyje w pośpiechu, przewlekłym stresie i nerwach. A tymczasem trzeba zdawać sobie sprawę, że atrakcyjne wynagrodzenie to nie wszystko. Jest coś, czego nie można kupić za żadne pieniądze, a co jest wręcz bezcenne – to zdrowie. Jak o nie zadbać, niezależnie od zajmowanego stanowiska?

Regularne wizyty u lekarza – pierwszy krok do zdrowia 

Osoby zapracowane często mają problem z wygospodarowaniem wystarczającej ilości wolnego czasu na wizytę u lekarza. To spory błąd. Pracownicy, którzy chcą zadbać o swój stan zdrowia, przynajmniej raz do roku powinni stawiać się w gabinecie lekarskim w celu wykonania podstawowych badań kontrolnych. Przykładowo – mofologię i badania moczu należy wykonywać przynajmniej raz do roku. 

Zwłaszcza osoby, które żyją w przewlekłym stresie bądź też narzekają na gorsze samopoczucie, powinny zdecydować się na wizytę u lekarza oraz przeprowadzenie niezbędnych badań. 

Pogoń za wyższymi zarobkami? Tak, ale nie kosztem zdrowia! Przeczytaj więcej na ten temat pod adresem: https://www.tarnowska.tv/artykul/14700,srednie-wynagrodzenie-w-tarnowie-a-w-malopolsce.

Zdrowa dieta to podstawa 

Pracownicy zatrudnieni na etacie bardzo często mają problem z prawidłowym odżywianiem. Zabieganie i stres nie sprzyjają komponowaniu zbilansowanych, zdrowych posiłków. Większość osób nie przywiązuje dużej uwagi do tego, co je. W diecie pracowników bardzo często pojawiają się fast foody, wysokoprzetworzone produkty czy też słodkie przekąski. A tymczasem wystarczy zaledwie odrobinę zmienić swoje nawyki, aby zauważyć znaczną poprawę jakości życia.

Zwiększenie ilości świeżych produktów, regularne posiłki, wyeliminowanie szkodliwych potraw – czasem to wystarczy, by organizm odczuł różnicę. Przygotowywanie zdrowych posiłków wbrew pozorom wcale nie musi być czasochłonne, a dodatkowo stanowi doskonałą okazję do spędzenia czasu z bliskimi osobami. 

Aktywność fizyczna podstawą troski o siebie 

Nadwaga i otyłość nie bez powodu uznawane są za choroby cywilizacyjne. Z roku na rok dotykają coraz większą liczbę osób. Sprzyja im siedzący tryb życia, niewłaściwie skomponowany jadłospis, przewlekły stres. Aby wspomagać prawidłowe funkcjonowanie organizmu, koniecznie trzeba dostarczać mu wystarczającą ilość ruchu. Wcale nie oznacza to, że od razu trzeba wskakiwać w buty do biegania i brać udział w maratonach. Wręcz przeciwnie – wystarczy zaledwie kilka tysięcy kroków dziennie, by spalić zbędne kalorie, dotlenić organizm i poprawić swoją kondycję. Jakakolwiek aktywność fizyczna jest lepsza niż żadna. 

Unikanie stresu

W dzisiejszym, zabieganym świecie unikanie stresu może być bardzo trudne. Mnóstwo firm nastawionych jest na szybką realizację założonych celów i osiąganie satysfakcjonujących wyników – pracownicy nieświadomie biorą udział w wyścigu szczurów, co często przypłacają ogromnym stresem i nerwami. Dlatego na co dzień nieco uwagi warto poświęcić walce ze stresem. Pomóc w tym mogą rozmaite techniki relaksacyjne. 

Każdy pracownik musi także nauczyć się oddzielać życie prywatne od zawodowego. Ważne, aby regularnie poświęcać czas na odpoczynek i realizację własnych pasji. 


Udostępnij:
Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2018.
Zmiksowane.com to portal społecznościowy dla miłośników gotowania w urządzeniach wielofunkcyjnych typu Thermomix