Stroiki wielkanocne i stroiki wielkanocne DIY – piękny dodatek do domu i biura

Stroiki wielkanocne stanowią idealną ozdobę na okres Świąt Wielkanocnych i wiele osób nie wyobraża sobie by miało ich zabraknąć w domu lub w biurze. Jednak gdzie najlepiej je umieścić i jaki rodzaj stroików wybrać? A może zdecydować się na stroiki wielkanocne DIY? 

Stroiki wielkanocne — gdzie je umieścić by dodawały uroku wnętrzu?

W każdym domu i mieszkaniu znajdzie się miejsce na wielkanocny stroik. Nawet kiedy metraż nie jest duży to tego typu ozdoba może z powodzeniem znaleźć się na stole, na komodzie w przedpokoju lub holu, a nawet na drzwiach wejściowych, ponieważ obecnie panuje trend na wieszanie stroików. Tak naprawdę wybór miejsca wynika z preferencji domowników-część osób chce by była to ozdoba drzwi zewnętrznych, a inni wolą cieszyć nimi wzrok na co dzień, dlatego umieszczają stroiki wielkanocne np. na stole w jadalni.

Wiele osób decyduje się również na udekorowanie stołu stroikiem na czas wspólnego, świątecznego śniadania i staje się to piękną tradycją. W ten sposób podkreśla się atmosferę Świąt Wielkiej Nocy. Warto wybrać na taką okazję np. stroiki z żonkilami w promiennych, żółtym kolorze, który kojarzy się z wiosną i radością, bo przecież wspólne świętowanie to czas radości!

Dużą popularnością cieszą się także stroiki wielkanocne w wersji glamour, które kojarzą się z nowoczesnymi, minimalistycznymi lub loftowymi wnętrzami i dobrze komponują z innymi dodatkami i meblami. 

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych stroików są stroiki w doniczce. Często ich bazą jest np. posiany w doniczce owies, który szybko i pięknie wyrasta w ziemi, więc wystarczy go posiać kilka dni przed świętami. W tym przypadku ważna jest sama doniczka, która powinna pasować stylistyką do innych dodatków w domu, dlatego wybór jej wielkości, koloru czy ozdób powinien być przemyślany.

Stroiki wielkanocne DIY — wykonać je samodzielnie czy kupić?

Metoda DIY w ciągu ostatnich lat stała się coraz bardziej modna z uwagi na możliwość tworzenia unikalnych i jedynych w swoim rodzaju dekoracji. Takich z pewnością nie znajdzie się w marketach, gdzie trafiają towary produkowane w masowych ilościach. Jednak czy lepiej wykonać stroik wielkanocny DIY, czy też kupić gotowy produkt od lokalnej artystki lub na bazarku?

Z pewnością osoby, które mają wyczucie estetyki i zmysł artystyczny mogą samodzielnie wykonać stroiki wielkanocne DIY. Potrzeba na to nieco czasu, ale z powodzeniem może to być okazja do miłego spędzenia go w gronie rodziny, a dodatkowo zaangażowania do tego współmałżonka, dzieci i innych domowników. A co, jeśli nie posiada się zdolności manualnych ani artystycznych?

Wtedy warto sprawdzić propozycje ręcznie wykonywanych stroików wielkanocnych, które dostępne są w sklepach internetowych i lokalnych, stacjonarnych. Ogromny wybór sprawi, że na pewno znajdzie się coś idealnego dla siebie.

Stroiki na Wielkanoc to bardzo uniwersalne i popularne ozdoby, bez których trudno wyobrazić sobie atmosferę świat, spędzanych w radości z bliskimi. Wiele z nich idealnie pasuje do większości typów wnętrz, urządzonych w różnych stylach. 


Udostępnij:
Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2018.
Zmiksowane.com to portal społecznościowy dla miłośników gotowania w urządzeniach wielofunkcyjnych typu Thermomix