Sportowa czapka nie tylko do aktywności fizycznej!

Sportowe czapki z daszkiem zostały stworzone w XIX w. z myślą o ochronie głowy i oczu sportowców przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Dlatego świetnie nadają się one do noszenia podczas dłuższych biegów, czy na przykład rozgrywania meczów tenisowych. Nie oznacza to jednak, że nie można zestawić bejsbolówki z innymi częściami stroju tak, aby uzyskać świeży, zaskakujący efekt.

Kiedy założyć sportową czapkę?

Takie nakrycie głowy sprawdzi się przede wszystkim w miesiącach, w których intensywnie świeci słońce. Pomimo że to przyjemny okres, głowa narażona jest w tym czasie na przegrzanie, a na dodatek jaskrawe światło ogranicza widoczność. Daszek zamontowany w czapce zapewnia oczom cień, który pozwala lepiej widzieć, co się dzieje dookoła. Może to być przydatne na przykład podczas prowadzenia pojazdów lub właśnie uprawiania którejś z aktywności sportowych.

Mniej sprzyjająca pogoda może także stwarzać potrzebę skorzystania z czapki z daszkiem, ponieważ stanowi ona dobrą warstwę izolacyjną również od deszczu i wiatru. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w dzisiejszych czasach bejsbolówki stanowią istotny element wielkomiejskiego szyku i nadają stylizacji luźnego streetwearowego charakteru.

Rodzaje czapek z daszkiem — którą wybrać?

Sportowe czapki męskie są do siebie podobne, jeśli chodzi o krój. Daszek przeważnie jest lekko zakrzywiony, tak aby zapewniać najwyższy poziom ochrony, z tylu zaś znajduje się pasek do regulacji rozmiaru. To, co je odróżnia to przede wszystkim materiał, z którego zostały wykonane oraz design. 

Na rynku można znaleźć modele we wszystkich kolorach i ozdobione na różne sposoby napisami, naszywkami czy oryginalnymi grafikami. W dużym stopniu to właśnie decyduje o tym, do jakiej odzieży będzie pasował dany produkt. 

Monochromatyczne czapki w podstawowych kolorach będą pasowały do większej ilości zestawów, niż takie, którym producent nadał konkretny styl, na przykład sportowy, czy retro. Warto do takiej czapki dobrać również odpowiednie okulary przeciwsłoneczne, żeby w pełni wykorzystać jej ochronny potencjał. Okulary dodają szyku, tajemniczości i podnoszą atrakcyjność osoby, która je nosi.

Z czym zestawić sportowe czapki męskie? 

Właściwie czapki z daszkiem można nosić do wszystkiego. Nawet jako dodatek do garnituru mogą się obronić, chociaż niekoniecznie u pana młodego przed ołtarzem, a raczej jako element miejskiej stylizacji smart casual, która charakteryzuje się mniej restrykcyjnym doborem dodatków niż w przypadku stroju formalnego.

Oczywiście takie czapki męskie wkomponują się także dobrze w dowolne casualowe zestawy. Dresy, luźne jeansy, i krótkie spodenki to najlepszy wybór na dół stylizacji, a jej górną część można uzupełnić o t-shirt, bluzę, płaszcz, kurtkę bomberkę, czy inną odzież wierzchnią. Do takich strojów najlepiej będzie pasować obuwie sportowe, ale także japonki, mokasyny, czy półbuty — wszystko zależy od konkretnej sytuacji i nastroju. W dzisiejszych czasach reguły dress code’u są dosyć płynne i można się nimi swobodnie bawić. 


Udostępnij:
Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2018.
Zmiksowane.com to portal społecznościowy dla miłośników gotowania w urządzeniach wielofunkcyjnych typu Thermomix