Prasy do oleju – domowe wyciskarki olejów wysokiej klasy

Domowe tłoczenie oleju – niegdyś marzenie dietetyków i amatorów zdrowego odżywiania – to dziś w wielu domach już codzienność. Prasy do oleju pojawiły się w gospodarstwach domowych, jadalniach i kuchniach. I z powodzeniem pomagają zastąpić sklepowe, pełne konserwantów tłuszcze – zdrowymi, świeżo wyciskanymi olejami. Wyciskarki są niewielkie, poręczne i proste w obsłudze. I skutecznie wydobywają kropelki świetnej jakości tłuszczy z surowych, niepodanych obróbce chemicznej i termalnej nasion, roślin i orzechów. Wprowadzenie takich tłuszczy do swojej diety to ogromny krok w kierunku zdrowia i dobrego samopoczucia.

Doskonałej jakości tłuszcze z domowej prasy do oleju

Prasy do oleju pozwalają w domowych warunkach tłoczyć naprawdę wysokiej jakości oleje – surowe, nierafinowane, pozbawione filtracji i konserwantów. Zawartość i smak zależeć będą od użytych składników – nasion, orzechów, pestek, owoców i tzw. roślin oleistych (jak rzepak, słonecznik, len, konopia, soja, mak i wiele innych). Pozyskując tłuszcz samodzielnie mamy całkowitą kontrolę nad jego jakością i składem. Taki olej posiadać będzie znacznie więcej wartości odżywczych i minerałów oraz kwasów omega-3, omega-6 i omega-9, niż jego rafinowany i konserwowany „kolega” ze sklepowej półki. Warto jednak pamiętać o jego krótkiej trwałości – do około dwóch, trzech miesięcy, oraz konieczności spożywania na zimno – do makaronów, past, surówek i sałatek.

Dla kogo przeznaczone są prasy do oleju i jak działają?

Prasy do oleju to świetny sposób na wzbogacenie posiłków dla osób na diecie, borykających się z rozmaitymi dolegliwościami, a także dla każdego, kto chce włączyć do swojego menu wysokiej jakości tłuszcze roślinne. I tym samym znacząco poprawić jakość swojego życia. Większość urządzeń jest prosta w obsłudze, niemal intuicyjna i wyposażona w gotowe programy do prasowania rozmaitych materiałów.

Dobrej jakości maszyna jest w stanie wycisnąć nawet 90 proc. oleju zawartego w produktach, z reszty z powodzeniem zrobimy mąkę lub wysokobiałkowy deser. Używając prasy do oleju jesteśmy w stanie produkować dokładnie tyle tłuszczy, ile nam potrzeba i niczego nie marnować. A do tego świadomie zestawiać i mieszać składniki w celu uzyskania optymalnych proporcji NNKT.

Domowa prasa do oleju – kiedy warto postawić na zdrowie

Tłuszczy w diecie nie potrzebujemy tak wiele, jak większość z nas spożywa. Zapotrzebowanie na nie dorosłego człowieka to od ok. 25 do 30 procent wartości kalorycznej diety. Używamy w większości rafinowanych, utwardzanych tłuszczy o wątpliwej świeżości i zawartości odżywczej. Skutkiem są choroby przewlekłe, nowotwory i nadwaga. Znacznie lepiej ograniczyć spożywane ilości gotowych, niezdrowych tłuszczy i zamiast ilości, postawić na jakość.

Prasy do oleju, choć nie należą do najtańszych kuchennych gadżetów, pozwolą nie tylko produkować najlepszej jakości oleje, ale i sporo zaoszczędzić. Równie wysokiej klasy oleje, co te wyprodukowane w domu – jednak niezwykle kosztowne – kupić można wyłącznie w specjalistycznych sklepach z certyfikowaną żywnością. Pieniądze wydane w bio-sklepach zdecydowanie lepiej przeznaczyć na własną wyciskarkę do oleju – dostępną np. na www.mediasklep24.pl.


Udostępnij:
Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2018.
Zmiksowane.com to portal społecznościowy dla miłośników gotowania w urządzeniach wielofunkcyjnych typu Thermomix