Najlepsze kosmetyki do pielęgnacji peruk

Wybranie porządnej peruki to dopiero połowa drogi do sukcesu. Jeżeli chcemy, aby nowa peruka nawet po wielu latach prezentowała się bardzo okazale, należy zadbać również o jej systematyczną pielęgnację. W zadaniu tym pomóc mogą profesjonalne kosmetyki do peruk, które dokładnie opisano w niniejszym artykule.

Jak dbać o peruki?

Najtrudniejszym zadaniem jest oczywiście pielęgnowanie peruki wykonanej w całości z naturalnych włosów. Dobrym pomysłem jest dokupienie specjalnego stojaka albo wieszaka na perukę. Dzięki temu prostemu dodatkowi zdecydowanie łatwiej będzie wykonać opisane poniżej zabiegi pielęgnacyjne i stylizacyjne. W pierwszej kolejności należy oczywiście dokładnie zmoczyć włosy pod lekkim strumieniem wody. Warto zadbać o to, aby strumień wody znajdował się bardzo blisko peruki. Jeżeli chodzi o nakładanie szamponu, to najlepiej rozpocząć od samej góry. W nanoszeniu kosmetyku pomóc może porządny grzebień z dość szeroko rozstawionymi zębami. Podczas mycia unikać należy ruchów okrężnych. Perukę należy umyć także od wewnątrz. Ostatnim etapem jest oczywiście spłukanie włosów, dzięki czemu będzie można usunąć szampon i pozostałe kosmetyki do peruk

Niezawodna odżywka

Jeżeli peruka została dokładnie umyta, to bez problemu można przystąpić do nanoszenia odżywki. Dużym błędem jest nakładanie odżywki bardzo blisko węzełków u nasady. Wynika to oczywiście z tego, że w ten sposób można niestety doprowadzić do ich przypadkowego poluzowania. Aby poprawić kondycję peruki można ją także odpowiednio nawilżyć przed nałożeniem odżywki. W sklepach kosmetycznych można kupić specjalne balsamy do rozpuszczenia w wodzie. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele sprawdzonych kosmetyków do pielęgnowania i ochraniania, dzięki którym pielęgnacja peruk nie będzie żadnym wyzwaniem.

Dokładne wysuszenie

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że ogromną rolę w pielęgnacji peruki odgrywa również jej dokładne wysuszenie. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście suszenie ręczne za pomocą delikatnego i dość miękkiego ręcznika. Suszenie najlepiej rozpocząć od góry i stopniowo kierować się ku dołowi. Perukę do całkowitego wyschnięcia należy pozostawić na opisanym powyżej stojaku. Czasami odczekać należy nawet kilka godzin. Ważne jest to, aby perukę przechowywać zawsze w suchym pomieszczeniu, które pozbawione jest nieprzyjemnych zapachów. Wybierając kosmetyki do peruk, najlepiej postawić na sprawdzone preparaty od renomowanych producentów, którzy mogą pochwalić się dużym doświadczeniem i wieloma zadowolonymi klientami. Uważać należy z kolei na kosmetyki mało znanych marek, których niestety jest pełno na aukcjach internetowych.

Kosmetyki do pielęgnacji peruk dostępne są w medycznym sklepie internetowym dlapacjenta.pl


Udostępnij:
Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2018.
Zmiksowane.com to portal społecznościowy dla miłośników gotowania w urządzeniach wielofunkcyjnych typu Thermomix