Naczynka na twarzy i ciele można usunąć. Gdzie warto się udać?

Rozszerzone, popękane naczynka krwionośne mają postać cienkich, czerwonych, różowych lub fioletowych linii widocznych pod skórą. Dzisiaj można je usuwać, by znów cieszyć się estetycznie wyglądająca skórą twarzy i ciała. Gdzie można to zrobić?

Jak pozbyć się rozszerzonych naczynek krwionośnych?

Pajączki, ponieważ także tak nazywa się rozszerzone naczynka krwionośne, to naczynka, które uległy uszkodzeniu na skutek nadmiernego ciśnienia. Może być to efekt zaburzenia pracy układu krążenia, między innymi niewydolności żylnej, ale również mogą on pojawić się na skutek bardzo niskich lub bardzo wysokich temperatur, na przykład przy przebywaniu na mrozie albo w saunie, a nawet przy jedzeniu ostrych przypraw. Chociaż w sprzedaży można znaleźć szeroką gamę kosmetyków przeznaczonych na popękane naczynka, to jednak nie zapewniają one optymalnych efektów, ponieważ mają głównie działanie profilaktyczne – wzmacniają naczynka i zmniejszają ryzyko ich rozszerzania, ale nie zamykają tych już spękanych. Aby usunąć pajączki, należy skorzystać ze specjalistycznego zabiegu, który przeprowadzony będzie przez lekarza. Gdzie można go wykonać?

Usuwanie naczynek w gabinecie medycyny estetycznej

W celu usunięcia rozszerzonych naczynek należy udać się do gabinetu medycyny estetycznej – to tam można skorzystać z procedury polegającej na laserowym zamykaniu naczynek. Osobom chcącym wykonać usuwanie naczynek Gdynia także daje taką możliwość. Zabieg przeprowadzany jest przez lekarza medycyny estetycznej, który zadba o to, aby cały proces przebiegał poprawnie i bezpiecznie. Efekty takiej procedury można zauważyć już po jednej wizycie!

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Laserowe usuwanie naczynek krwionośnych jest zabiegiem polegającym na skierowaniu wiązki światła laserowego bezpośrednio na naczynko w celu jego uszkodzenia – dochodzi wtedy do jego wchłonięcia i w rezultacie przestaje być ono widoczne. Zabieg cechuje się bardzo wysoką skutecznością. W przypadku pojedynczych naczynek o mniejszej wielkości możliwe jest zamknięcie ich podczas jednej procedury, natomiast wtedy, gdy są głębsze, zajmują większy obszar, konieczne jest kilkukrotne odwiedzenie lekarza medycyny estetycznej. Zamykanie naczynek laserem nie wymaga specjalnego przygotowania ani rekonwalescencji. Procedura usuwania naczynek nie jest bolesna – podczas „strzałów” laserem mogą pojawić się niewielkie dolegliwości w postaci pieczenia albo kłucia. Tym samym laserem wykonuje się także innego rodzaju zabiegi, na przykład usuwanie blizn Gdynia również jest miastem, gdzie można z nich skorzystać.


Udostępnij:
Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2018.
Zmiksowane.com to portal społecznościowy dla miłośników gotowania w urządzeniach wielofunkcyjnych typu Thermomix