Makaron na cztery proste sposoby

Makaron to jeden z najpopularniejszych i najchętniej używanych składników, który dodawany jest do wielu potraw. Czemu? Zawdzięcza on to swojej uniwersalności i temu, że smakuje wyśmienicie w kombinacjach z różnorodnymi dodatkami. Ponadto przygotowanie go nie należy do trudnych zadań i nawet osoby, które w kuchni czują się nieco jak słoń w składzie porcelany, bez problemu poradzą sobie z przyrządzeniem prostej, makaronowej potrawy.

Makaron i jego historia

Jak to zazwyczaj bywa, korzenie makaronu są zawiłe (trochę jak spaghetti!). Przede wszystkim prawa do niego roszczą sobie dwie nacje – Włosi i Chińczycy. Pierwsi powołują się na znaleziska archeologiczne w postaci rysunków z IV wieku p.n.e., które mają prezentować narzędzia do produkcji makaronu. Czy to one? Stuprocentowej pewności nie ma, chociaż Włosi nie mają żadnych wątpliwości, co do trafności tej interpretacji.

Bardziej prawdopodobna jest jednak historia związana z weneckim kupcem Marco Polo, który miał sprowadzić makaron na Półwysep Apeniński z Chin. Z tego też powodu można sądzić, że jego korzenie sięgają terenów azjatyckich.

Dlaczego warto jeść makaron?

Makaron stanowi przede wszystkim spory zastrzyk energetyczny. W związku z tym warto dołączyć go do diety, jeśli prowadzimy aktywny tryb życia. Węglowodany złożone znajdujące się w makaronie uwalniają się powoli i dzięki temu nasz organizm otrzymuje niezbędną energię przez dłuższy czas.

Proste przepisy na dania z makaronem

Żyjesz w biegu, ale lubisz dobrze i smacznie zjeść? Proste potrawy z makaronem będą ciekawą opcją dla Ciebie! Poniżej znajdziesz nasze cztery propozycje:

To jak, który z powyższych przepisów pojawi się dzisiaj na Twoim talerzu?


Udostępnij:
Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2018.
Zmiksowane.com to portal społecznościowy dla miłośników gotowania w urządzeniach wielofunkcyjnych typu Thermomix