Jakie pojemniki cukiernicze wybrać?

Wyroby cukiernicze, ciastka, pączki, ciasta weselne, torty czy mufiny wymagają odpowiedniego opakowania. W ofercie producentów są różnego rodzaju pudełka i pojemniki, wykonane z różnych tworzyw, idealne do przewożenia słodkości. Jakie pojemniki wybrać? Na co zwrócić uwagę, szukając opakowań do wyrobów cukierniczych i przechowywania żywności?

Pojemnik cukierniczy – do czego jest potrzebny?

Pojemniki są bardzo potrzebne w branży cukierniczej. Słodkie wyroby są bardzo delikatne, dlatego wymagają skutecznej ochrony. Brak zabezpieczenia może spowodować, że ciasta czy torty będą narażone na działanie niekorzystnych czynników np. wilgoci, wiatru czy niskiej temperatury. Dzięki opakowaniom ciasta nie chłoną zapachów z zewnątrz, są również łatwiejsze i wygodniejsze do transportu. Pojemniki cukiernicze dobrze chronią wyroby przed przypadkowym uszkodzeniem czy upadkiem. Można w nie zapakować całe ciasto lub kawałek tortu, który został z przyjęcia. Opakowania plastikowe są polecane zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm np. piekarni, firm cateringowych, cukierni i restauracji. Są wykorzystywane w supermarketach, a także na imprezach okolicznościowych, weselach czy chrzcinach. Pojemniki plastikowe to dobra opcja na wiele okazji.

Jakie opakowania cukiernicze są dostępne?

Wybór opakowań przeznaczonych dla branży cukierniczej jest bardzo duży, można je dopasować do swoich potrzeb i preferencji. Opakowania różnią się głównie rozmiarami, kształtem oraz materiałem, z których zostały wyprodukowane. Dostępne są pudełka plastikowe i papierowej w różnych wymiarach, małe i duże, w wersji kwadratowej, prostokątnej, trójkątnej, okrągłej i ze specjalnymi żłobieniami. Niektóre mogą mieć zdobienia np. nadruki czy wstążki. Producenci oferują m.in.:

  • Opakowania plastikowe cukiernicze – są dobrym wyborem do transportu pączków, ciast i ciasteczek. Plastikowy pojemnik dobrze chroni zawartość, zabezpiecza przed działaniem niekorzystnych czynników. Plastikowe pojemniki są w wielu kształtkach np. serca, które sprawdzą się na weselu czy na rocznicy ślubu. Są estetyczne, podkreślają rangę wydarzenia.
  • Opakowania cukiernicze na tort – to pojemniki, które mogą występować w formie pełnej lub przezroczystej, niektóre są udekorowane np. kolorowymi wstążkami. Można kupić opakowania w różnych wielkościach, również na tort piętrowy.

Oferta pojemników cukierniczych jest o wiele większa, dzięki temu można bez trudu dobrać plastikowe opakowania i zapakować wszystkie pyszne, słodkie produkty.

Opakowania cukiernicze – na co zwracać uwagę?

Wyroby cukiernicze wymagają szczególnego traktowania i odpowiednich opakowań. Wybierając pudełka na słodkości, należy zwracać uwagę na ich wysoką jakość, trwałość, ciekawy design oraz atrakcyjną ceną. Pudełka powinny być sztywne, dzięki czemu ochronią ciasta, nie doprowadzą do zgniecenia czy uszkodzenia wyrobu. Plusem jest przyziemność opakowań, dzięki której klienci od razu widzą, co jest w środku. Ważne jest dobrze przytwierdzone wieczko lub pokrywki, pozwalające na wygodne otwieranie i zamykanie opakowania. Zaletą opakowań jest różnorodność kształtów, która pozwala dopasować pudełka do okazji. Pudełka cukiernicze powinny wyglądać estetycznie, schludnie, muszą zachęcać do sięgnięcia i spróbowania tego, co znajduje się w ich wnętrzu.

Wytrzymałe i estetyczne pojemniki cukiernicze to doskonały wybór do domu, cukierni, marketu czy firmy cateringowej. Dzięki nim można się wyróżnić na tle konkrecji, zaprezentować gotowe wyroby cukiernicze, zapewnić, że w nienaruszonym stanie dotrą do domu. W przezroczystym pojemniki ciasta I torty prezentują się znakomicie, sprawiają, że ciężko przejść obojętnie obok wypieków.


Udostępnij:
Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2018.
Zmiksowane.com to portal społecznościowy dla miłośników gotowania w urządzeniach wielofunkcyjnych typu Thermomix