Jaki serwis obiadowy porcelanowy wybrać?

W wielu domach zestaw obiadowy porcelana to element obowiązkowy codziennych posiłków. W innych tego typu elegancje naczynia w tradycyjnym lub nowoczesnym stylu są wyciągane na specjalne okazje, a ilość elementów i dodatków nieraz może przyprawić o ból głowy. Sam serwis obiadowy to szereg inspiracji i możliwości, więc bez problemu można dopasować ten, który idealnie wpasuje się w potrzeby, będzie piękny i funkcjonalny. Niezmiennie jednak nie warto oszczędzać na jakości, ponieważ dobre naczynia będą zdobić stół przez wiele długich lat i wszystkie specjalne okazje będą ich udziałem. Obecnie bez problemu można zamówić serwisy obiadowe z porcelany ze sklepu internetowego i cieszyć się pięknymi detalami.

Komplety obiadowe na co dzień i na specjalne okazje

To, co wyróżnia serwis obiadowy porcelanowy, to przede wszystkim jakość i elegancja. Same zestawy są dostępne w różnych konfiguracjach i wielkościach i dlatego bez problemu można znaleźć rozwiązanie dla małych rodzin i tych, które szczególnie w czasie  świąt czy ważnych uroczystości przy stole zbierają dość pokaźną liczbę gości. Komplety obiadowe to element codzienności, ale można zadbać o to, by były estetyczne i funkcjonalne i za każdym razem stanowiły zaproszenie do wspólnego posiłku. Producenci sięgają po rozmaite inspiracje, by oferować klientom zestawy nowoczesne i tradycyjne, zdobione i te niemal ascetyczne. Warto też pamiętać o tym, że dla współczesnego człowieka jest niezwykle ważne to czy można włożyć serwis obiadowy do zmywarki oraz fakt, czy wykończenie nie straci swojego blasku w czasie eksploatacji.

Ponadczasowe porcelanowe zestawy obiadowe

Porcelanowe zestawy obiadowe to tradycja w bardzo nowoczesnym wydaniu i synonim elegancji. Serwowanie dań na pięknych talerzach i półmiskach niewątpliwie też podnosi kulinaria do rangi prawdziwej sztuki. Poza tym warto w taki sposób skompletować serwis obiadowy, by wszystkie jego elementy – nawet te używane sporadycznie pochodziły z jednej kolekcji. Wówczas na stole zapanuje tak ważna harmonia. Przy wyborze kolekcji warto więc zwrócić uwagę, jak mocno można ją rozbudować, nawet jeśli wydaje ci się, że wcale nie potrzebujesz wazy do zupy czy sosjerki.

Zastawa stołowa szyta na miarę 

Zastawa stołowa to wyjątkowy element w każdym domu. Przy wyborze optymalnej opcji warto przemyśleć, jak chcecie z niej korzystać. Serwisy obiadowe z grubsza dzieli się ze względu na ilość osób, jakie korzystają z zastawy. Na co dzień wystarczający więc będzie niewielki komplet. W zupełności sprawdzi się zestaw dla 6 osób. Kameralne przyjęcia czy też organizowanie dużych przyjęć lub świąt to okazje, które będą wymagać większej ilości naczyń. Takie zastawy stołowe do zadań specjalnych mogę być więc przechowywane osobno, ale warto zadbać o to, by były z jednej serii, bo wówczas staną się doskonałą bazą na każdą uroczystość. Poza tym oczywiście liczy się styl i ty projektanci, którzy przygotowują zestawy obiadowe, zaskakują na każdym kroku. Pojawiają się kolory i detale, w modzie są asymetryczne kształty i niezwykle popularne serwisy kwadratowe. Oczywiście jest pewien standard serwisów obiadowych. Miłośników tradycji i nowoczesnego wzornictwa nie trzeba przekonywać o tym, że podstawą są talerze – duże i głębokie. Poza tym rozbudowane zestawy mają salaterki, wazy, półmiski, bulionówki oraz inne elementy, które mogą się w różnych sytuacjach przydać. Najlepszej jakości porcelana to gwarancja, że zastawa przez długie lata będzie świetnie wyglądać oraz spełniać zadania. Nic dziwnego, że często taki komplet ze zdobieniami to pierwszy zakup do nowego mieszkania lub też rewelacyjny pomysł na prezent.


Udostępnij:
Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2018.
Zmiksowane.com to portal społecznościowy dla miłośników gotowania w urządzeniach wielofunkcyjnych typu Thermomix