Jaką włoską kawę wybrać?

Włochy słyną z aromatycznej kawy. Ten napój jest jednym ze sztandarowych elementów kultury, który zyskał uznanie na całym świecie. Nikt, kto raz spróbuje mocnego espresso lub delikatnego cappuccino, nie zapomni tego smaku. Zastanawiasz się, jaka jest prawdziwa włoska kawa? Czy ta, którą spotykasz na sklepowych półkach, ma z nią coś wspólnego? Podpowiemy Ci dziś, jaką włoską kawę wybrać, aby w pełni cieszyć się jej niezwykłymi właściwościami.

Najlepsza ziarnista włoska kawa

Istnieje wiele rodzajów włoskiej kawy. Każdy z nich charakteryzuje się intensywnym smakiem i wyjątkowym aromatem. Ziarno, z którego jest parzona, zostaje właściwie przygotowane, a następnie wypalone. Dzięki temu uzyskuje swój niepowtarzalny, gorzki smak. Najlepsza kawa z Włoch ma brązowy kolor i niską zawartość oleju. Profesjonalne palarnie dbają o każdą partię ziaren, z których przygotowuje się słynny trunek, zachowując wysoką jakość każdego produktu.

Jeśli nie wiesz, jaka włoska kawa będzie najlepsza dla Ciebie, to musisz określić swoje oczekiwania smakowe. Osoby, które preferują delikatny smak, powinny zdecydować się na trunek z jaśniejszych ziaren. Gorycz zapewni natomiast mocno palona mieszanka. Takie ziarna muszą charakteryzować się naprawdę intensywnym kolorem. Szukając ulubionego smaku, nie bój się eksperymentować. Pamiętaj jednak, aby wybierać kawę, która ma odpowiednio zabezpieczone opakowanie przed wywietrzeniem. Dzięki temu będziesz się cieszyć jej doskonałym aromatem przez długi czas.

Włoska kawa — wyjątkowy smak i aromat

Bez wątpienia kawa pochodząca z Włoch słynie z wyjątkowego aromatu. Zwróci on Twoją uwagę – jest naprawdę delikatny i przyjemny. Im krótszy czas od wypalenia kawy, tym intensywniejszy zapach poczujesz. Pijąc zwykłe espresso, masz okazję delektować się niepowtarzalnym smakiem tego trunku, który ponadto zadziała na Ciebie pobudzająco. Musisz mieć jednak świadomość, że w zwykłym sklepie nie otrzymasz prawdziwej włoskiej kawy.

Jak przygotować włoską kawę?

Pamiętaj, że zakup produktu najwyższej jakości w ziarnach to nie wszystko. Musisz go również odpowiednio przetworzyć. Aby przygotować napój, zmiel kawę i parz ją przez określony czas. Wszystko zależy od tego, czy używasz do tego celu zwykłego młynka, czy może dysponujesz profesjonalnym ekspresem ciśnieniowym. Znaczenie będzie miało nawet tempo lania wody. Najlepiej jest jednak maksymalnie drobno zmielić ziarna, bo wtedy uzyskasz intensywny smak.

Włoska kawa – jak ją pić?

We Włoszech istnieją rytuały picia kawy. Rodzaj trunku zależy od pory dnia. Możesz więc sięgnąć po cappuccino w porze śniadania. Z kolei po południu Włosi zaoferują Ci mocne espresso, które stawia na nogi. Do obu tych kaw wykorzystają innego rodzaju ziarna. W warunkach domowych możesz jednak z tego samego gatunku przygotować zarówno espresso, jak i cappuccino. Postaw mimo to na wysoką jakość napoju, aby w pełni cieszyć się jego doskonałym smakiem. Prawdziwa włoska kawa, dostępna jest np. w e-sklepie Clickitalia. Jeśli zależy Ci na wydobyciu najlepszego smaku, zaparz kawę przy użyciu profesjonalnej kawiarki.

Zalety włoskiej kawy

Włoska kawa ma naprawdę wiele zalet. Intensywny smak i aromat, który wyróżnia ją spośród innych, sprawia, że to świetny trunek na chwilę celebracji. Świeżo palone ziarna zapakowane w odpowiedni sposób będą również doskonałym pomysłem na prezent na każdą okazję. Zwróć jednak uwagę na szczelność zamknięcia oraz na czas palenia ziaren. Jeśli miał miejsce stosunkowo niedawno, wówczas możesz mieć pewność, że to idealny wybór dla Ciebie!


Udostępnij:
Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2018.
Zmiksowane.com to portal społecznościowy dla miłośników gotowania w urządzeniach wielofunkcyjnych typu Thermomix