Jak skutecznie odjąć sobie kilka centymetrów w talii? Zalety kriolipolizy

Nauka, a ściślej medycyna opracowała wiele metod, które na celu mają poprawić jakość życia pacjenta i na przykład pomóc mu w zmniejszeniu tkanki tłuszczowej. Każdy z nas jest przecież inny i na każdego zadziałają najskuteczniej nieco inne metody. Prowadzenie zdrowego trybu życia wnosi bardzo pozytywne zmiany i z pewnością może pomóc nam w osiągnięciu naszych celów dotyczących ciała, jednak warto czasem korzystać z pomocy lekarzy, którzy posiadają narzędzia, by nam tę podróż ułatwić. Jednym z tych narzędzi jest kriolipoliza.

Kriolipoliza – na czym polega?

Kriolipoliza to prosty zabieg, wykorzystujący właściwości naszego ciała. Naukowcy odkryli bowiem, że komórki tłuszczowe w naszym organizmie obumierają przy niskich temperaturach. Wystarczy już -5 stopni Celsjusza, by osiągnąć zamierzony efekt. Zależność tę postanowili oni wykorzystać i w ten sposób opracowano metodę kriolipolizy.

Zabieg ten polega na wystawieniu skóry na działanie ujemnych temperatur za pomocą specjalnej aparatury. Dzięki temu komórki tłuszczu obumierają, a następnie nasz organizm usuwa je w normalnych procesach metabolicznych. Kriolipolizę możemy wykonać na każdej części ciała, zwłaszcza na tych, z których ciężej przychodzi nam „zrzucić” dodatkowe kilogramy. Dzięki tej metodzie możemy jednorazowo pozbyć się nawet do 40% tkanki tłuszczowej – zatem kriolipoliza jest niezwykle skutecznym zabiegiem an redukcję tłuszczu w naszym organizmie.

Zalety kriolipolizy

Oprócz wspomnianej wcześniej skuteczności, kriolipoliza oferuje wiele innych zalet, które to mogą skłonić do wykonania właśnie tego zabiegu. Przede wszystkim jest to kuracja o niskiej inwazyjności i niskim stopniu komplikacji. Do kriolipolizy używa się aparatury, która delikatnie zasysa skórę i poddaje ją działaniu zimna. Skóra chroniona jest specjalnym okładem termicznym przed ewentualnymi uszkodzeniami, jednak zimno nie zagraża żadnym innym tkankom naszego organizmu. Po zabiegu możemy bez problemu powrócić do normalnego funkcjonowania, a efekty uboczne ograniczają się najczęściej do uczucia mrowienia, zaczerwienienia czy delikatnego bólu. Niepotrzebne są znieczulenia, nie wystawiamy naszego ciała na duży stres, przez co jest to z pewnością dobra kuracja dla tych, którzy szukają małoinwazyjnych metod działania. Więcej na temat znajdziesz na https://drmarcinnowak.pl/oferta/kriolipoliza/.

Efekty zabiegu w pełni możemy zaobserwować po około 4 do 6 tygodni od jego wykonania, co dla niektórych może być minusem. Tyle zajmuje naszemu ciału wydalenie martwych komórek tłuszczu. Dzieje się to w naturalnych procesach metabolicznych, których nie trzeba niczym wspierać. Mały świadomy wysiłek to jednak obciążenie dla naszego układu metabolicznego, dlatego osobom z problemami z wątrobą czy nerkami nie zaleca się kriolipolizy.


Udostępnij:
Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2018.
Zmiksowane.com to portal społecznościowy dla miłośników gotowania w urządzeniach wielofunkcyjnych typu Thermomix