Jak skutecznie nawilżyć skórę? Wypróbuj zabieg Nucleofill

Aby skóra wyglądała pięknie i młodo, należy ją nawilżać – zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz. Pij dużo wody, jedz warzywa i owoce, a zapobiegniesz odwodnieniu organizmu, którego skutkiem jest przesuszona skóra. O jej kondycję zadbasz również, stosując odpowiednią pielęgnację. Niestety sam krem nawilżający może okazać się niewystarczający. Według ekspertów najlepsze efekty przynoszą zabiegi iniekcyjne, takie jak mezoterapia igłowa z zastosowaniem odpowiedniej ampułki nawilżającej, np. Nucleofill. Sprawdź, czym charakteryzuje się ten innowacyjny koktajl do mezoterapii.

Nucleofill – innowacyjny skład i działanie

Jeżeli szukasz alternatywy dla kwasu hialuronowego – bardziej naturalnej i mniej alergizującej – powinnaś przyjrzeć się bliżej działaniu preparatu Nucleofill. Co to jest? To innowacyjny koktajl do mezoterapii igłowej, produkt Croma Pharma opracowany w celu odmładzania skóry i profilaktyki przeciwstarzeniowej. Daje naturalny efekt liftingu i nawilżenia.

Nucleofill działa dwukierunkowo:

  • Po pierwsze, za sprawą iniekcji prowadzi do silnej biostymulacji i głębokiej odnowy skóry – stymuluje fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu typu 1. oraz elastyny.
  • Po drugie, dostarcza skórze składniki (polinukleotydy) w odpowiednim stężeniu, co zapewnia jej długotrwałe nawilżenie, ujędrnienie oraz ochronę przed wolnymi rodnikami.

Polinukleotydy zawarte w koktajlu Nucleofill posiadają grupy hydrofilowe, które mają zdolność wiązania wody. Efektem ich działania jest długotrwałe nawilżenie. Dobrze nawodniona skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna, napięta i dzięki temu wygląda młodziej.

Jak wygląda mezoterapia Nucleofill?

Przebieg zabiegu Nucleofill wygląda podobnie jak klasyczna mezoterapia igłowa. Lekarz wstrzykuje preparat w kilku punktach na twarzy. Używa do tego bardzo cienkiej igły. Zabieg nie jest bolesny, więc nie wymaga stosowania znieczulenia. Odczucie, jakie może mu towarzyszyć, to delikatne mrowienie. W obszarze zabiegowym mogą pojawić się małe siniaczki lub niewielki obrzęk, ale nie przeszkadza to w normalnym funkcjonowaniu. Niemal od razu po mezoterapii Nucleofill można wrócić do codziennych obowiązków.

W opinii ekspertów z warszawskiej Kliniki Miracki mezoterapię twarzy Nucleofill najlepiej powtórzyć 4 razy co 2–4 tygodnie, aby uzyskać optymalne efekty. W klinice tej skorzystamy z zabiegu preparatem Nucleofill Strong o najwyższym dostępnym stężeniu polinukleotydów, co przekłada się na najsilniejsze działanie nawilżające, liftingujące i antyoksydacyjne.

Nawilżająca mezoterapia twarzy

Zabieg Nucleofill dzięki innowacyjnym składnikom skutecznie nawilża, zagęszcza i ujędrnia skórę, przywracając jej naturalny blask. Ponadto ma właściwości antyoksydacyjne, więc chroni również przed stresem oksydacyjnym, czyli szkodliwym działaniem wolnych rodników. Polinukleotydy niwelują niekorzystny wpływ promieniowania słonecznego, dymu papierosowego, nadmiernego stresu czy zanieczyszczenia powietrza, które są najczęstszą przyczyną powstawania wolnych rodników. Skóra narażona na stres oksydacyjny szybciej się odwadnia i starzeje. Nucleofill pozwala w dużym stopniu cofnąć ten proces, a także zapobiec jego pogłębianiu się.

Należy pamiętać, że efekt nawilżenia i odmłodzenia skóry po mezoterapii twarzy pojawia się stopniowo. Skóra potrzebuje bowiem czasu, aby zregenerować się po licznych nakłuciach i wyprodukować odpowiednią ilość kolagenu – białka odpowiadającego za jej młodzieńczy wygląd.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu Nucleofill? Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki na warszawskim Żoliborzu.


Udostępnij:
Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2018.
Zmiksowane.com to portal społecznościowy dla miłośników gotowania w urządzeniach wielofunkcyjnych typu Thermomix