Jak oszczędzać, lecząc się prywatnie? Oto 3 mało znane sposoby

Pomimo tego że koszty prywatnych pakietów medycznych regularnie wzrastają, taka opieka lekarska wciąż stanowi dobrą alternatywę dla Narodowego Funduszu Zdrowia i świadczeń udzielanych w jego ramach. Pacjenci decydują się na prywatnych operatorów przede wszystkim ze względu na komfort obsługi i oszczędność czasu. A co z pieniędzmi? Czy decydując się na leczenie prywatne, można połączyć wysoką jakość usług z przystępną ceną?

 1. Ubezpieczenie na życie z pakietem medycznym – korzystna oferta łączona Polisa na życie i polisa zdrowotna to dwa osobne produkty. Coraz więcej osób interesuje jednak połączenie takich usług, dlatego niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe na polskim rynku wychodzą z taką propozycją. W zakładach takich jak np. PZU możliwy jest zatem zakup polisy na życie w wybranym wariancie, a przy okazji zawarcie umowy na usługi dodatkowe związane z ochroną zdrowia w przypadku:
  • koniecznego pobytu w szpitalu;
  • zachorowania na nowotwór złośliwy;
  • zdiagnozowania ciężkiej choroby;
  • złamania kości;
  • operacji chirurgicznej.
  W tym przypadku na stronie https://zdrowie.pzu.pl/sklep można dopasować odpowiednie rozszerzenie usług medycznych do swoich potrzeb. Często okazuje się, że taka łączona opcja opłaca się o wiele bardziej niż zakup każdej polis, na życie oraz zdrowotnej, osobno.
 2. Dokładna analiza swoich potrzeb i zakresu pakietu – prosty sposób na oszczędności Czasem precyzyjne określenie swoich potrzeb wynikających ze stanu zdrowia i dopasowanie do nich wariantu konkretnego pakietu medycznego wystarczy, aby sporo zaoszczędzić. Wśród licznych pakietów możesz wybrać ten uwzględniający opcje, z których najczęściej korzystasz. W ten sposób zyskasz pewność, ze nie przepłacisz za usługi lekarskie i zdecydujesz się na te, które są najbliższe twoim potrzebom.
 3. Opieka medyczna w ramach benefitu od pracodawcy – wizyty lekarskie tańsze nawet o połowę! Każdemu zdarzają się czasem sytuacje, w których niezbędna jest pilna konsultacja lekarska lub wykonanie badania bez kolejki. Przydają się wówczas usługi prywatnych placówek medycznych, w których za wizytę u specjalisty, choć szybką i w komfortowych warunkach, trzeba jednak zapłacić niemało. coraz częściej, rozważ zakup prywatnego pakietu medycznego indywidualnie lub u pracodawcy (jeśli taki oferuje). To znaczne oszczędności w porównaniu z jednorazowymi wizytami prywatnymi. Niektóre usługi będą tańsze nawet o 50%! Jeszcze korzystniej cenowo wyjdą na tym członkowie twojej rodziny, których zechcesz dopisać do swojego pakietu.

Dostęp do setek placówek operatorów prywatnych na terenie całego kraju, całodobowe infolinie, wysoki standard usług i krótki czas oczekiwania na wizytę u specjalisty to atuty, które masz na wyciągnięcie ręki. Wbrew pozorom nie muszą one pustoszyć twojego portfela. Wystarczy dokładna analiza potrzeb i możliwości, a także zapoznanie się rynkową ofertą prywatnych ubezpieczycieli. Być może znajdziesz dla siebie sposób, żeby leczyć się prywatnie tanio i skutecznie.


Udostępnij:
Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2018.
Zmiksowane.com to portal społecznościowy dla miłośników gotowania w urządzeniach wielofunkcyjnych typu Thermomix