garnki emaliowane

Garnki emaliowane – dlaczego warto mieć je w swojej kuchni?

Garnki to podstawa kuchennego wyposażenia. Wybór odpowiednich jest więc bardzo ważną kwestią. Czy naczynia emaliowane dobrze sprawdzą się do gotowania? Sprawdźmy, dlaczego warto kupić je do swojej kuchni. 

Dawniej znajdowały się właściwie w każdej kuchni. Później wyparte zostały przez nowoczesne naczynia ze stali oraz innych materiałów. Czy jednak słusznie? Okazuje się, że garnki emaliowane znów powracają do naszych kuchni, gdyż zapewniają nam absolutną niezawodność przy gotowaniu. Z pewnością każdy z nas pamięta je z dzieciństwa. Zresztą po dziś dzień znajdziemy je na pewno w kuchni każdej babci. W końcu one znają się na sztuce gotowania. Garnki emaliowane zachwycają przede wszystkim swym unikalnym designem. Mają w sobie niepowtarzalny urok i wyglądają po prostu świetnie. Na estetyce jednak nie kończą się ich atuty. Naczynia te na nowo zyskują coraz większą popularność, gdyż posiadanie ich przynosi naprawdę wiele korzyści. Sprawdźmy więc, dlaczego warto kupić garnki emaliowane oraz jakie są ich zalety. 

Garnki emaliowane — niska cena i wysoka jakość

Garnki emaliowane słyną przede wszystkim ze swej doskonałej jakości, a co za tym idzie, także długowieczności. Nasze babcie i mamy używają takich naczyń dosłownie od dziesiątek lat i wciąż sprawdzają się one doskonale. Wybierając je do swojej kuchni, możemy mieć więc pewność, że dokonujemy inwestycji na naprawdę długo czas. Co więcej, zestawy takich garnków są znacznie tańsze, niż na przykład te ze stali nierdzewnej. Tym samym, przy niewielkim nakładzie finansowym, możemy wyposażyć naszą kuchnię w doskonałej jakości naczynia. 

Garnki emaliowane — uniwersalne rozwiązanie

Jedną z największych zalet garnków emaliowanych, jest to, że są one niesamowicie praktyczne i funkcjonalne. Możemy wykorzystać je na naprawdę wiele sposobów. Powłoka emaliowa doskonale przewodzi ciepło, przez co nagrzewa się dosłownie w kilka sekund. W garnkach takich z powodzeniem możemy zarówno gotować, jak i smażyć. Warto wspomnieć także, że z powodzeniem przyrządzimy w nich także dania z piekarnika. Oczywiście o ile naczynia nie posiadają elementów plastikowych, czy szklanych. 

Łatwe utrzymanie czystości — garnki emaliowane 

Naczynia emaliowane bardzo łatwo utrzymamy w czystości. Możemy bez problemu myć je zarówno ręcznie, jak i w zmywarce. Ich powierzchnia jest gładka, dzięki czemu nie sprzyja gromadzeniu się bakterii. Co więcej, jest to bardzo dobry wybór dla alergików. Emalia nie uwalnia bowiem żadnych szkodliwych substancji, które mogłyby przeniknąć do dań podczas obróbki cieplnej. 


Udostępnij:
Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2018.
Zmiksowane.com to portal społecznościowy dla miłośników gotowania w urządzeniach wielofunkcyjnych typu Thermomix