Dlaczego nawilżanie skóry ma tak duże znaczenie?

Skóra nawilżona to skóra gładka i miękka. Woda jest niezbędnym składnikiem dla naszego funkcjonowania, nie ma więc zatem niespodzianki w stwierdzeniu, że także nasza skóra jej potrzebuje. Doskonale potrafimy zauważyć to gołym okiem – gdy skórze brakuje nawilżenia staje się pomarszczona i nieprzyjemna w dotyku.

Woda to podstawa

Jak już wspomnieliśmy na samym początku, odpowiedni poziom nawilżenia jest kluczowy dla naszego organizmu do przetrwania. Skóra to największy organ w naszym ciele, który pełni szereg niezwykle istotnych funkcji – przede wszystkim jest dla nas tarczą ochroną, która powstrzymuje przedostawanie się brudu czy niebezpiecznych patogenów do wnętrza naszego ciała. Bierze także udział w jego termoregulacji i chroni narządy wewnętrzne. Jest też niewątpliwie naszą ozdobą, gdy odpowiednio o nią dbamy.

Jak nawilżać?

Codzienne nawilżanie to najlepsze, co możemy zapewnić naszej cerze. Skóra na ciele również wymaga naszej opieki, choć nie musi być ona tak skrupulatna – wystarczy sięgnąć po balsam kilka razy w tygodniu po kąpieli, w zależności od potrzeb naszej skóry. Nasza skóra na twarzy z reguły cechuje się dużo większą wrażliwością. Częściej pojawiają się na niej zaskórniki czy niedoskonałości, narażona jest także na szybsze powstawanie zmarszczek. Odpowiednie nawilżanie może pomóc nam w regulacji wydzielanego sebum, a także zapobiec drastycznej utracie kolagenu w skórze, który odpowiada za jej nawilżenie oraz jędrność. A to oznacza, że stosowanie kremów nawilżających może opóźnić powstawanie na naszej skórze zmarszczek. Dla odpowiedniego nawilżenia powinniśmy wybrać krem na dzień i na noc i stosować je na oczyszczoną cerę, pod makijaż czy po umyciu skóry przed snem.

Kremy nawilżające

Jeśli chodzi o kremy nawilżające do naszej cery, warto sięgnąć po kosmetyki, które będą odpowiadały na jej specyficzne potrzeby. Do cery tłustej sprawdzą się kremy delikatne, lekkie i szybko się wchłaniające. Z kolei cera sucha czy mieszana dużo skorzysta na świetlistej formule, bogatej w dobre składniki aktywne.

Źródło: https://uniquecos.pl/sklep/kosmetyki/naturalne-kremy-nawilzajace/

Wieczorem możemy sięgnąć po kremy tłustsze, które przede wszystkim przywrócą skórze utracone nawilżenie i będą działały regenerująco. Takie preparaty okażą się idealne na noc, gdyż ich cięższa formuła nie będzie kolidowała z makijażem i naszymi codziennymi obowiązkami.

Skóra lubi to, co naturalne

Warto naszej skórze zafundować naturalną pielęgnację. Kremy z naturalnymi składami działają skuteczniej, są pełne aktywnych składników, ekstraktów i witamin, są także w pełni biodegradalne. Naturalne preparaty są również uniwersalne, co stanowi ich duży atut. Najlepsza pielęgnacja nie musi być przecież trudna.


Udostępnij:
Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2018.
Zmiksowane.com to portal społecznościowy dla miłośników gotowania w urządzeniach wielofunkcyjnych typu Thermomix