Dania kuchni polskiej, które warto polecić obcokrajowcom

Dzięki internetowi coraz łatwiej poznawać kulturę i przede wszystkim smaki innych krajów. Kuchnia chińska, włoska, indyjska, wietnamska, to najpopularniejsze kuchnie na świecie. Jeżeli my Polacy poszukujemy innych smaków, to dlaczego nie zainteresować innych naszymi, polskimi potrawami, które chętnie jadamy. Te dania i przysmaki warto polecić obcokrajowcom.

Pierogi

Pierwsze skojarzenie myśląc o kuchni polskiej – pierogi. Obcokrajowcy uwielbiają polskie pierogi. To danie cieszy się chyba największym uznaniem. Pierogi nadziewane farszem ruskim, mięsnym, z kiszonej kapusty i grzybów – warto poczęstować obcokrajowców różnymi rodzajami tego typowego polskiego przysmaku. Mogą być gotowane i smażone, ze skwarkami i bez. Pierogi w restauracjach są jednym z tańszych dań, do tego można się nimi najeść.

Schabowy z ziemniakami i kapustą

No i dochodzimy do ulubionego niedzielnego obiadu Polaków. Tak, tak kotlety ze schabu w panierce jada się także w innych krajach świata. Ale schabowy ziemniakami i kapustą gości tak często na polskich stołach i w restauracjach, że można go nazwać typowo polskim posiłkiem. Schabowy najlepiej żeby był, jak najcieńszy, zajmował połowę talerza i miał złocistą, chrupiącą panierkę. Ziemniaczki mogą być młode, posypane koperkiem, a kapustka zasmażana.

Żurek

Żurek, typowe danie kuchni staropolskiej i jednocześnie jedna z najbardziej znanych polskich zup, to kolejna potrawa, którą powinniśmy polecić obcokrajowcom. Tradycyjny żurek przyrządzany jest na zakwasie z razowej mąki, gotowany z grzybami, a podawany z ziemniakami, pokrajaną w kostkę wędliną i jajkiem na twardo. Warto pamiętać, że ciepłe zupy są bardzo zdrowe i pożywne dla naszego organizmu.

Rosół

Można powiedzieć, że konsumpcja zup jest polską tradycją kulinarną. Rosół gości na wielu polskich stołach w niedzielne popołudnia. Przez niektórych uważany jest nie za zupę, a jedynie wywar, który stanowi dopiero podstawę przygotowania zupy. Także obcokrajowcom może się wydać mało treściwy. Rosół, który podaje się zwykle z makaronem, dla Włochów jadających makarony tylko z sosami, może być jedynie wodą z tłustymi oczkami na powierzchni. A jednak, dobrze przyrządzony rosół jest nie tylko smaczna, ale też pożywny.

W obecnych czasach już nie jest problemem aby w dowolnym momencie mieć prywatnego kucharza, może nie na wyłączność ale online, z dowolnego miejsca, z dowolnego urządzenia zamówisz dania kuchni polskiej na https://ulalachef.com


Udostępnij:
Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2018.
Zmiksowane.com to portal społecznościowy dla miłośników gotowania w urządzeniach wielofunkcyjnych typu Thermomix