Czy warto zastąpić gotowanie cateringiem dietetycznym? Sprawdzamy!

Przygotowywanie posiłków dla jednej osoby jest bardzo czasochłonną czynnością. Ponadto zużywamy prąd i gaz, by móc przygotować posiłki, a produkty są coraz droższe, dlatego o wiele trudniej jest zaoszczędzić. Czy catering dietetyczny się opłaca?

Catering dietetyczny na zamówienie – jakie potrawy mogą wchodzić w jego skład?

Catering dietetyczny jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą schudnąć, lub dla tych, którzy chcą przestrzegać określonej diety, np. niskowęglowodanowej lub niskokalorycznej. Potrawy przygotowywane w ramach cateringu dietetycznego są wolne od glutenu, laktozy i innych składników, które mogą wywoływać różne stany chorobowe lub alergiczne.

Firmy oferują dania bez pszenicy, bez laktozy i inne produkty przyjazne dla osób z alergią. Ponadto można zamówić posiłki bez konserwantów i dodatku cukru. Można również poprosić firmę cateringową o usunięcie pewnych składników, jeśli stan zdrowia utrudnia ich spożywanie. W niektórych przypadkach usługa ta jest wliczona w cenę.

Czy catering dietetyczny można zamówić tylko na obiad?

Catering dietetyczny jest zazwyczaj zamawiany na obiad. Ponadto nie musisz robić zakupów spożywczych, jeśli zamawiasz posiłki na stronie cateringu dietetycznego. Potrawy są pożywne, smaczne i zaspokoją Twoje codzienne potrzeby żywieniowe. Profesjonalny catering dietetyczny w Kielcach, który oferuje bogatą ofertę różnych dań, znajdziesz tutaj: https://primate.diet/malpie-miasta/kielce.

Jakie składniki powinny znaleźć się w cateringu tygodniowym?

Dla sportowców wyczynowych mikroskładniki odżywcze są tak samo ważne jak makroskładniki. Witaminy, minerały i aminokwasy są niezbędne. B-6, B-12 i żelazo są potrzebne do funkcjonowania mięśni. Witamina C i cynk wspomagają funkcje odpornościowe, a witamina E chroni organizm przed stresem oksydacyjnym związanym z intensywnym treningiem.

Wapń i żelazo są szczególnie ważne dla siły i funkcjonowania mięśni. Sód, potas i chlorek są regulatorami elektrolitów, które pomagają utrzymać odpowiednie nawodnienie organizmu. Utrzymanie nawodnienia organizmu jest niezbędne do regulacji poziomu sodu i potasu. Aminokwasy są składnikami budulcowymi białek.

Zawartość węglowodanów w diecie powinna być utrzymywana w normie, aby uniknąć skoków insuliny. Białko natomiast jest potrzebne do budowy masy mięśniowej, aby zrekompensować skoki insuliny spowodowane zbyt dużą ilością węglowodanów.

Jak zamówić catering dietetyczny z dostawą?

Istnieje wiele usług cateringu dietetycznego online, które oferują dostawę. Aby zamówić catering dietetyczny online, można wejść na stronę internetową firmy, zarejestrować się, podając swój adres e-mail i wymagania dietetyczne, a następnie złożyć zamówienie.

Linki do różnych firm oferujących catering dietetyczny można również znaleźć na portalach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter i Instagram. Niektóre mają również własne strony internetowe, na których można znaleźć więcej informacji o ich usługach cateringu dietetycznego, takich jak pozycje w menu, ceny i dostawy. Można tu wskazać na Primate.diet.

Dieta pudełkowa Kielce  to znaczna oszczędność czasu połączona z wysokiej jakości produktami. Dopasowana kaloryczność umożliwia, osiągniecie wymarzonej sylwetki i dobre samopoczucie na co dzień.


Udostępnij:
Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2018.
Zmiksowane.com to portal społecznościowy dla miłośników gotowania w urządzeniach wielofunkcyjnych typu Thermomix