Czy popcorn może być zdrowy?

Popcorn to jedna z najchętniej wykorzystywanych przekąsek w polskich kinach oraz domach. Dlaczego? Trudno znaleźć bardziej smakowitą przekąskę, która zasmakuje dzieciom, młodzieży, osobom dorosłym czy też seniorom. Jednocześnie popcorn występuje w wielu różnych wersjach, m.in. w formie ziaren kukurydzy do samodzielnego przygotowania, w wersji smakowej, karmelowej, solonej, słodkiej, maślanej czy też w woreczkach.

Popcorn – jak to wygląda z jego kalorycznością oraz co konkretnie w sobie zawiera?

Regularne spożywanie popcornu w dużych ilościach nie jest oczywiście wskazane, ale za to przygotowywanie popcornu maksymalnie kilka razy w miesiącu, np. na domówkach lub spotkaniach ze znajomymi, nie jest już postrzegane w złym świetle. Warto porozmawiać na ten temat ze swoim dietetykiem, ponieważ nie każda osoba będzie mogła sobie przecież pozwolić na regularne przygotowywanie prażonej kukurydzy. Kaloryczność samego popcornu stoi na dość dobrym poziomie, gdyż 100g produktu przekłada się na około 360 kcal. Oczywiście mowa tutaj o samych uprażonych ziarnach, bez dodatku jakiegokolwiek tłuszczu, soli oraz masła. Stawiając na pyszny popcorn można mieć pewność, że znajdzie się w nim sporą dawkę błonnika, potasu oraz magnezu. 

Jaki popcorn okaże się najzdrowszy? Podstawowe informacje

Znając już podstawowe informacje na temat omawianej przekąski oraz to ile kalorii ma popcorn, warto byłoby się zastanowić nad tym, który popcorn jest najzdrowszy? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale w pierwszej kolejności powinno się sięgać po:

  • ziarna kukurydzy do samodzielnego przygotowania,
  • popcorn bez jakichkolwiek dodatków, przygotowywany m.in. na patelni pod przykrywką (bez tłuszczu lub z niewielką ilością oliwy z oliwek).

Popcornu wcale nie trzeba przygotowywać w mikrofalówce oraz w garnku, a decydując się na jego prażenie na patelni, finalnie otrzymuje się popcorn jak z kina, przy którym można zasiąść ze swoją drugą połówką i delektować się jego pysznym oraz intensywnym smakiem oglądając ulubiony serial lub film. Do popcornu nie zaleca się dodawać masła czy też innych dodatków (np. sera), ponieważ wzrasta wtedy jego kaloryczność. 

Która odmiana kukurydzy jest najlepszym wyborem przy produkcji popcornu?

Pozostało zastanowić się nad jedną ważną rzeczą, a mianowicie, która konkretnie odmiana kukurydzy jest najlepszym wyborem przy produkcji popcornu? Otóż zdecydowanie najkorzystniejszą opcją są małe ziarenka o dużej zawartości bielma. To właśnie ich należy poszukiwać, aby przekąska okazała się najbardziej przyjazna dla ludzkiego organizmu i sycąca. Jak już zostało wspomniane warto zainwestować w ziarna kukurydzy od Crunchysnack do samodzielnego wyrobu, dzięki którym otrzymuje się najwyższą jakość popcornu i niesamowity smak. Szacuje się, że z jednego kilograma ziaren można otrzymać nawet do 30 l popcornu. Warto to przetestować m.in. na długo wyczekiwanej domówce, biesiadzie ze znajomymi, imprezie urodzinowej czy też po prostu zapraszając do siebie własną rodzinę, która nie gardzi smacznymi przekąskami. 


Udostępnij:
Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2018.
Zmiksowane.com to portal społecznościowy dla miłośników gotowania w urządzeniach wielofunkcyjnych typu Thermomix