Czy kuchnia roślinna jest zdrowa?

Czasy, w którym to mięso stanowiło podstawę naszej diety odeszły już do lamusa. Dzisiaj stawiamy na dietę wegańską, która doskonale wpływa na zdrowie i sprawia, że organizm jest zdrowy i silny. na czym polega dieta roślinna?

Na czym polega dieta roślinna?

Dieta roślinna, mówiąc najprościej, polega na eliminacji z diety produktów pochodzenia zwierzęcego, a w szczególności mięsa, na rzecz roślinnych odpowiedników. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie przyjmowano do wiadomości, że można nie jeść mięsa. Miało ono gwarantować siłę i zdrowie. Za znacznie mniej wartościowe uznawaliśmy warzywa czy owoce, a podstawą diety zawsze było mięso. Dzisiaj trend ten nieco się zmienił, bo poszerzyła się nasza wiedza. Wiemy już, że spożywanie mięsa przynosi nam mnóstwo szkody, a niewiele pożytku. 

Zdrowie, a kuchnia wegańska

Przekonanie, że mięso daje siłę jest błędne. Najsilniejsze zwierzęta, takie, jak słonie czy żubry, są roślinożerne i nie spożywają mięsa. Co ciekawe, wg WHO, w pierwszej grupie czynników rakotwórczych znajduje się kiełbasa i parówki. To daje do myślenia. Wiele osób zastanawia się jednak, w jaki sposób dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości białka bez spożywania mięsa. Okazuje się, że tyle samo, a w wielu przypadkach nawet więcej białka występuje w roślinnych zamiennikach, np. w tofu czy w fasoli.

Decydując się na stosowanie diety wegańskiej, często czynnikiem decyzji staje się nasze sumienie. Nie chcemy zabijać bezbronnych zwierząt, które czują przecież ból. Kwestię sumienia pozostawimy każdemu z osobna, skupiając się jednak na kwestie zdrowotne, dieta wegańska jest jak najbardziej zdrowa i korzystna dla każdego z nas.

Kuchnia roślinna z punktu widzenia faceta

Nawet w punktu widzenia faceta, kuchnia wegańska i roślinna jest godna uwagi i wcale nie sprawia, że dostarczamy do organizmu mniej substancji odżywczych. W kuchni wegańskiej nie brakuje roślin strączkowych, w tym grochu, fasoli czy bobu. Alternatywą dla kotletów może być także soja czy tofu. W internecie z łatwością znajdziesz przepisy idealne do kuchni roślinnej. Dania wegańskie zawierają w sobie naturalne składniki pochodzenia wyłącznie roślinnego. Są łatwe i proste w przygotowaniu, a do tego wyjątkowo zdrowe. Weganie bardzo chwalą sobie brak mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego w swojej diecie, podkreślając, że mięso nie jest nam do niczego potrzebne. Z łatwością znajdziesz przepisy na wegańskie zapiekanki, desery czy pomysły na wykorzystanie warzyw. Dania tego rodzaju są smaczne i zdrowe. Spróbuj!


Udostępnij:
Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2018.
Zmiksowane.com to portal społecznościowy dla miłośników gotowania w urządzeniach wielofunkcyjnych typu Thermomix