hacki thermomix

8 hacków Thermomix, które każdy powinien znać

Kto nie lubi dobrego hakowania, aby dowiedzieć się, że Twój Thermomix to o wiele więcej niż niesamowite standardowe funkcje. Dowiedz się więcej niesamowitych hacków Thermomix.

Thermomix Hacks

Ok, przyznajmy, uwielbiam mój Thermomix i robi wiele magicznych rzeczy, których nawet sobie nie wyobrażałem. Jest tak wiele świetnych sztuczek i wskazówek dotyczących korzystania z Thermomixa, ale oto niektóre z moich ulubionych hacków dla Thermomixa, których możesz nawet jeszcze nie znać. Niektóre z nich są tak wspaniałymi dodatkowymi funkcjami, które posiada Twój Thermomix, ale inne mogą być rzeczami, o których nigdy nie pomyślałeś. Szczególnie jeśli jesteś nowy w korzystaniu z Thermomixa, te 8 hacków Thermomix jest zdecydowanie warte poznania i używania przez cały czas.

8 najlepszych hacków Thermomix

Niektóre z nich możesz już dobrze znać, ale po prostu uwielbiam dobre sztuczki i odkrywanie nowych sposobów korzystania z mojego urządzenia Thermomix.

 1. Miarka to świetna foremka do ciastek nie tylko na Wielkanoc.
  Możesz użyć miarki TM5, aby zrobić super słodkie ciasteczka wielkanocne w kształcie jajka wielkanocnego. Ale to nie tylko urocze w czasie Wielkanocy. Możesz wykonać wgłębienia na krawędzi miarki, aby uzyskać kształt szyszki i uzyskać piękne świąteczne ciasteczka. Jeśli masz TM31, masz idealny okrągły nóż do ciastek, którego możesz użyć do dowolnego rodzaju ciastek.
 2. Zamknij motyla w idealny sposób, aby uniknąć katastrof.
  Używanie motyla jest jedną z moich ulubionych rzeczy i oczywiście czytasz to i myślisz, więc co ona ma na myśli, mówiąc, że motylek zamyka? Cóż, właściwie nie można go zablokować, ale co można zrobić, to włożyć go w odpowiedni sposób do naczynia miksującego, aby uniknąć „spadnięcia” podczas używania. Bo kto chce plastiku w jedzeniu, prawda? Pamiętaj tylko, nigdy nie używaj motyla powyżej prędkości 4.

  Twoje ostrze składa się z 4 ostrzy. Każdy jest na innej wysokości. Obróć ostrze wewnątrz naczynia miksującego TM z najwyższym ostrzem (pod tym ostrzem znajduje się logo Vorwerk) skierowanym w stronę oznaczeń litrów lub „godziny 12”, jeśli chcesz. Następnie weź motylkową końcówkę trzepaczki i umieść ją w pozycji od 5 do 12. Dzięki temu będzie ładnie „zablokowana” w ostrzu i sprawi, że Twoje miksowanie będzie trochę bezpieczniejsze.
 1. Oddziel jajka pokrywką Thermomixa.
  Jak frustrujące jest to, że próbujesz rozbić i oddzielić jajko, ale spada ono prosto do miski jako całości. Zamiast rozbijać je do osobnej miski, możesz po prostu użyć pokrywki miski miksującej TM z miarką na miejscu. Rozbij jajko na wierzchu i pozwól białku wpaść do miski, chwytając żółtko na pokrywce. Przełóż żółtko do miski i użyj, jak chcesz.
 2. Używaj przystawki Varoma jako obrotówki do sałatek.
  Robisz świeżą sałatkę i musisz ją opłukać? Nie idź i nie kupuj drogiego spinner do sałatek, masz Varomę. Po prostu umieść mokrą sałatę z liści na dolnej tacy Varomy i zamknij pokrywkę. Następnie dobrze i ładnie potrząśnij nim nad zlewem, aż woda wypłynie przez otwory w dnie. Voila, świeżo oczyszczona i idealnie chrupiąca sałatka.
 3. Zmniejsz ilość sosów lub dżemów w urządzeniu Thermomix, umieszczając koszyczek na pokrywie.
  Aby zrobić idealny dżem lub sos karmelowy, należy go odstawić do zredukowania. Musi wypłynąć dużo strumienia, a gdy miarka znajduje się na pokrywie TM, zbyt dużo płynu wróci do miski TM, co nie pomaga w uzyskaniu właściwych wyników. Dlatego po prostu użyj koszyczka zamiast miarki, aby zmniejszyć ilość płynu. Przepuszcza parę bez powodowania rozprysków.
 4. Zmiel niewielkie ilości przypraw, wkładając koszyczek do naczynia miksującego.
  Kiedy mielisz przyprawy, praktyczną zasadą jest zakrycie przynajmniej najniższego ostrza, aby ceny nie „latały” po całej misce TM. Jeśli jednak masz małe ilości, możesz po prostu włożyć koszyczek do gotowania na wolnym ogniu, aby złapać przyprawy i zapewnić małą barierę, aby przyprawy nie rozchodziły się po całym miejscu i nie były lepiej zmielone.
 5. Użyj pokrywki, aby utworzyć lejek podczas nalewania dżemów lub mielonych przypraw do słoików.
  Czasami przeniesienie płynów do słoika z małym otworem może być bardzo trudne. Weź pokrywkę TM i umieść ją na górze otworu słoika, aby utworzyć lejek. Wystarczy przytrzymać w miejscu podczas wlewania płynu przez otwór w pokrywie, aby uniknąć rozlania.
 6. Za pomocą przystawki Varoma odsącz duże ilości makaronu.
  Czy cała rodzina przychodzi i musi odsączyć duże ilości makaronu? Po prostu umieść dolną tacę przystawki Varoma w zlewie i spuść makaron w przystawce Varoma. Podnieś go i pozwól wodzie z makaronu uciec. To świetna sztuczka w przypadku dużych ilości jedzenia, które wymagają odsączenia.

Miarka to świetna foremka do ciastek nie tylko na Wielkanoc.


Udostępnij:
Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2018.
Zmiksowane.com to portal społecznościowy dla miłośników gotowania w urządzeniach wielofunkcyjnych typu Thermomix