Site icon Przepisy Thermomix

Yerba Kurupi – dlaczego to najlepsza yerba na świecie?

Jeszcze kilkanaście lat temu niewiele osób w Polsce słyszało o yerba mate. Na wzrost popularności tego napoju wpłynęły m.in. znane i lubiane osoby. Wśród nich jest obecny Wojciech Cejrowski, który z matero i bombillą podróżował boso przez świat. Według tego znanego podróżnika i dziennikarza najlepsza na świecie jest yerba mate Kurupi. Dlaczego?

Yerba Kurupi – numer 1 dla Wojciecha Cejrowskiego

Wojciech Cejrowski, wielki zwolennik yerba mate i popularyzator jej picia w Polsce, od lat sławi prozdrowotne właściwości tego napoju. Jego zdaniem nie ma lepszego suszu od Kurupi yerba. To święty Graal z Paragwaju, a dokładnie z plantacji Santa Margarita położonej w stanie Misiones na południu kraju. Klasyczny susz Kurupi z patyczkami i pyłem ma drobno zmielone listki, pokruszone po ususzeniu. Jego barwa jest ciemniejsza i mniej nasycona niż yerba mate z Argentyny, a zwłaszcza z Brazylii.

Indianie Guarani z Paragwaju już dawno odkryli jej moc, wyrazisty smak i właściwości pobudzające. Pili klasycznie parzony susz yerba Kurupi, by dostarczyć do organizmu wachlarz wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Do dziś napój ten wypijany jest dla zwiększenia poziomu energii oraz poprawy koncentracji i pamięci. To właśnie te właściwości oraz szczególny smak i aromat docenił także Wojciech Cejrowski.

Najlepsze rodzaje yerba Kurupi

Najlepsza z paragwajskich marek yerba mate na rynku, Kurupi Clasica to bardzo wszechstronny susz, który jest świetny zarówno do picia na gorąco, jak i przygotowania terere (mate na zimno). Połączony z zimną wodą ma słodki i orzeźwiający smak, natomiast z gorącą przypomina dobre whisky. Ta yerba mate będzie odpowiednia dla osób, które chcą rozpocząć odkrywanie przygody z piciem paragwajskiej yerby. Oczywiście zainteresuje ona również tych, którzy od dawna sięgają po ten napój.

Koneserzy smaków mogą spróbować różnych wariantów dostępnych na przykład w zestawie yerba mate Cejrowskiego. Można wybierać spośród wielu wariantów najlepszej yerba mate na świecie:

Trzeba pamiętać, że nawet najlepsza yerba Kurupi nie zachowa swych cennych właściwości, jeśli będzie nieprawidłowo zaparzona. Dlatego do wybranego suszu warto dokupić akcesoria niezbędne do parzenia i przydatne do picia swojej ulubionej mate.

Exit mobile version