Site icon Przepisy Thermomix

Jak wybrać odpowiednie perfumy oraz inne częste pytania!

Perfumy potrafią przykuć wzrok i zwrócić na siebie uwagę osób w najbliższym otoczeniu. Często określają również typ osobowości i pokazują personalne upodobania. Zobacz, jak dobrać odpowiednie perfumy i czym kierować się przy wyborze, aby zawsze czuć się dobrze!

Jakie rodzaje perfum dostępne są na rynku?

Ogólnie dostępne perfumy można podzielić na 4 grupy: zapachy kwiatowe, szyprowe, cytrusowe oraz orientalne. W zależności od upodobań i typu osobowości każdy będzie czuć się lepiej, nosząc inny zapach.

Czym charakteryzuje się każda z wyżej wymienionych grup?

Jak dobrać perfumy w zależności od typu osobowości i wykonywanej profesji?

Jeśli na co dzień pracujesz w biurze i często masz kontakt z klientami, bądź ze swoimi współpracownikami, unikaj raczej ciężkich perfum, gdyż mogą być one zbyt przytłaczające i uniemożliwią skupienie się na pracy. Zdecydowanie lepiej sprawdza się delikatne kwiatowe zapachy. Jeśli natomiast na co dzień żyjesz aktywnie i jesteś ciągle w ruchu, najlepszą opcją są zapachy cytrusowe, które dodadzą ci pewności siebie, ale równocześnie idealnie wpasują się w twój styl życia. Tego rodzaju zapachy są również idealne dla nastolatek.

Jeśli natomiast poszukujesz perfum idealnych na wieczorne wyjścia czy randki, postaw na mocne zapachy szyprowe bądź orientalne. Dzięki nim poczujesz się wyjątkowo i nabierzesz pewności siebie.

Jak testować perfumy, by wybrać te doskonałe?

Kupowanie perfum to nie lada wyzwanie. Decydując się na wybór w sklepie internetowym, można znaleźć obszerne opisy, dzięki którym możesz dokonać najlepszego wyboru, bazując na trybie życia czy ulubionych nutach. Jeśli natomiast planujesz zakupić perfumy w sklepie stacjonarnym, oprócz wyboru jedynie według typu osobowości, możesz wziąć również pod uwagę personalne upodobania.

Należy pamiętać, że każda skóra ma nieco inny odczyn pH, dlatego perfumy, wchodząc w reakcję ze skórą, u każdego mogą prezentować się inaczej. Wybierając się więc do drogerii, warto przetestować konkretny zapach na fragmencie skóry, a nie na pasku papieru, gdyż nie zawsze odczucia będą jednakowe.

Wybór perfum to poważna sprawa, gdyż często określają one osobowość. Co więcej, dzięki nim możesz poczuć się pewniej w wielu sytuacjach. Perfumy zawsze powinny być dobrane odpowiednio w zależności od okazji tak, aby czuć się komfortowo. Już dziś pomyśl jakie nuty najlepiej opisałyby cię i jaki zapach najlepiej cię reprezentuje.

Sprawdź nasze perfumy na https://www.phlov.com/66-perfumy

Exit mobile version