Site icon Przepisy Thermomix

Jak szybkowar pomaga w przygotowywaniu posiłków?

Życie w biegu, nadmiar pracy, stres – to czynniki źle wpływające na dobre samopoczucie. Gdy lato dobiega końca, organizm w szczególności potrzebuje maksymalnego wsparcia. Jednak przy szybkim tempie życia czasem trudno jest znaleźć czas na przygotowanie pełnowartościowego posiłku. Szybkowar zapewnia przygotowanie zdrowego dania w niemal trzy razy krótszym czasie, niż przy użyciu tradycyjnego garnka.

Intensywny tryb życia, szczególnie w okresie jesiennym, mniejsza ilość słońca może negatywnie wpływać na samopoczucie organizmu. Żeby tego uniknąć i utrzymać dobre samopoczucie, należy spożywać zwiększoną dawkę witamin i trzymać się zrównoważonej diety. Niestety, nieraz brakuje czasu na pieczołowite przygotowanie posiłku. Rozwiązaniem, które pozwoli usprawnić proces przyrządzenia zdrowego jedzenia m.in. w urządzeniach typu szybkowar. Przygotowanie dań z pomocą garnków ciśnieniowych skróci czas gotowania do 70% oraz pozwoli zaoszczędzić do 50% energii elektrycznej i gazu. Używanie tradycyjnych garnków powoduje, że woda przejmuje średnio niemal połowę witamin i minerałów zawartych w składnikach. Szybkowary zapewniają przygotowanie potraw zachowujących więcej wartości odżywczych. Z kolei mniejsza ilość wody uchroni od nadmiaru wsypywanej soli, której nadwyżka w organizmie może powodować nadciśnienie i niekorzystnie wpływać na układ krążenia.

Każdy uwielbia aromatyczne jedzenie, jednak jeśli przesiąka nim całe mieszkanie, łącznie z ubraniami w szafie, wtedy zapach może odrobinę drażnić. Podczas gotowania z pomocą zestawu szybkowaru nadmierne rozchodzenie się aromatów jest ograniczone, dzięki czemu mieszkanie zachowa świeży klimat.

Szybkowar pozwala na przygotowanie pełnowartościowego posiłku w szybszy i przyjemniejszy sposób. Własnoręcznie zrobione potrawy zachowują pełnię smaku, koloru i wartości odżywczych, co pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie i odporność.

Exit mobile version