Site icon Przepisy Thermomix

Domowa wata cukrowa – radość dla twojego dziecka

wata cukrowa dziecko

Kto z nas, dorosłych nie przypomina sobie z czasów dzieciństwa smaku waty cukrowej. Wycieczki z rodzicami, festyny, imprezy plenerowe – w każdym z tych miejsc podstawowym elementem „wystroju” było stoisko z watą cukrową.

Co to jest za wata cukrowa

Wata cukrowa to nic innego, jak drobne nitki cukrowe nawinięte na drewniany patyk. Wata cukrowa w formie, jaką znamy dziś pojawiła się na przełomie XIX i XX wieku i bardzo szybko zdobyła spore grono wielbicieli. Słodkie nitki wyglądem przypominające watę. Uzyskuje się je poprzez roztopienie cukru do płynnej postaci w specjalnej maszynie. Poprzez wprawienie w wir bębna maszyny, krople roztopionego cukru wydostają się na zewnątrz i od razu tężeją w powietrzu, tworząc cieniutkie nitki, które wychwytywane są najczęściej poprzez patyczek. na którym serwowana jest wata cukrowa.

Zdrowotne właściwości cukru

Cukier nie posiada właściwości konserwujących, ani odżywczych. Ma walory smakowe – jest słodki, a my lubimy smak słodyczy, trudno nam obejść się bez cukru w jakimkolwiek produkcie. Jesteśmy od cukru wręcz uzależnieni. Trzeba podkreślić, że chodź cukier w świadomości społeczeństwa jest czymś złym, to należy pamiętać o tym, że jest on głównym źródłem energii dla naszego organizmu.

Jak przekonuje Kampania „Słodka równowaga”, która powstała, aby pokazać społeczeństwu czym tak naprawdę jest cukier, jaka jest jego rola w naszym organizmie oraz po to aby obalić szkodliwe stereotypy na temat cukru https://uczymyjakslodzic.pl/domowa-wata-cukrowa-jak-zrobic/

Jak przygotować w domu , przepis

Karmelowe nitki prosto z patelni, to alternatywna wersja waty cukrowej. Jeśli nie posiadamy specjalnego urządzenia do produkcji wymarzonego deseru, możemy posłużyć się zwykłą patelnią i przygotować domową wersję waty cukrowej. Na przywołanej patelni roztapiamy cukier i przygotowujemy karmel. W nieco ostudzonym karmelu zanurzamy kuchenną rózgę/trzepaczkę, wyciągamy, następnie za pomocą dłoni wydłużamy cienkie zwisające nitki karmelu, które formujemy w małą kulkę. Tak przygotowany kłębuszek niteczek jest gotowy do spożycia.

Exit mobile version