Site icon Przepisy Thermomix

Dobry alkohol na prezent: co wybrać? Na jaki wydatek trzeba się przygotować?

Alkohol jest jednym z najczęściej wybieranych prezentów. To klasyczny podarunek jeśli chcemy komuś podziękować za przysługę bądź pogratulować osiągnięć. Najczęściej wybieranymi typami alkoholi są whisky, wódki, czy też wina i szampany. Wybór nie jest jednak łatwy. Jaki napój wybrać i jaki przeznaczyć na niego budżet?

Elegancki alkohol na prezent


Wiele osób zastanawia się, jakie przyjąć kryterium podczas wybierania alkoholu na prezent i co jest najważniejsze. Jedną z rzeczy, na którą zdecydowanie powinniśmy zwrócić uwagę, jest prezencja naszego napoju. Jeśli wybierzemy niewyróżniającą się propozycję, nawet wysoka cena nie zmieni tego, w jaki sposób będzie ona postrzegana przez obdarowanego.

Możemy wybrać alkohol, który charakteryzuje się reprezentacyjną, oryginalną etykietą bądź ciekawym kształtem butelki. Wiele z nich będzie miało elegancką tubę lub karton, który doskonale ozdobi półkę każdego konesera i nie tylko. Jeżeli nie mamy do wyboru takich wersji, możemy sami ozdobić butelkę, co dodatkowo pokaże, że włożyliśmy szczególny wysiłek w przygotowanie prezentu.

Znany brand to dobry pomysł na prezent


Dobry alkohol na prezent

Bardzo duży wybór alkoholi na sklepowych półkach wcale nie ułatwia nam zadania jeśli chodzi o wybór odpowiedniej propozycji. Jeśli obdarowywana przez nas osoba nie jest koneserem trunków, zdecydowanie jedną z najbezpieczniejszych opcji będzie wybranie znanego brandu, gdyż popularność sprawia, że dana butelka jest automatycznie uważana za produkt wysokiej jakości.

Jeżeli z kolei prezent musimy wybrać dla osoby, której nie znamy zbyt dobrze i jest na przykład naszym przełożonym, musimy przyjąć nieco inną strategię. Najlepiej jest sięgnąć po butelkę, o której wszyscy wiedzą, że jest z wyższej półki cenowej. Wybranie marki niszowej, o której nikt nie słyszał, może być odebrane jako brak szacunku, nawet pomimo wysokiej ceny napoju.

Jaki alkohol na prezent?

Oczywiście nie są to jedyne kryteria, jakimi musimy się kierować przy doborze prezentu: ważny jest również smak. Kiedy do wyboru mamy nierzucający się w oczy napój, ale wysokiej jakości oraz oryginalną butelkę i nieco gorszą jakość, musimy jednak pamiętać, aby skłonić się w stronę tej drugiej opcji.

Wiele osób myśli, że im alkohol jest starszy, tym jest lepszy: choć jest to kwestia bardzo dyskusyjna, może nam posłużyć jako pomoc w wyborze trunku dla amatora w świecie alkoholi. Jeśli ujrzy on sporą liczbę lat na etykiecie, z pewnością spotka się to z jego aprobatą. Ciekawe alkohole na prezent znajdziesz np. w sklepie internetowym Krest.

Wino na prezent

Jaki alkohol na prezent dla koleżanki wybrać?

Wybór alkoholu na prezent dla osoby, z którą bardzo dobrze się znamy, jest zdecydowanie łatwiejszy niż w przypadku dalekich znajomych, czy przełożonych w firmie. Pierwszym krokiem będzie tutaj naturalnie zapytanie bliskich osoby obdarowywanej co lubi pijać, bądź zapytanie wprost samej zainteresowanej.

Jeśli chcemy podarować naszej koleżance wino, najważniejszym krokiem będzie ustalenie, czy preferuje ona białe, czy też czerwone odmiany tego alkoholu. Kiedy nie mamy pewności, czy celować w wino słodkie, czy wytrawne, warto skłonić się w stronę neutralnych i bezpiecznych wersji: win półwytrawnych i półsłodkich.

Exit mobile version